Оставьте ваши контакты

Секторальна резекція молочної залози

Секторальна резекція молочної залози - метод оперативного лікування доброякісних новоутворень з інтраопераційним або плановим гістологічним дослідженням. Ми використовуємо саморозсмоктуючу нитку, яка мінімалізує формування колоїдного рубця. Часто цей вид операції використовують для діагностики пухлини і визначення її виду. Секторальна резекція є найщаднішим способом операційного лікування в онкології, що дозволяє зберегти молочну залозу. Коли пухлина не визначається пальпаторно, використовується УЗД діагностика для розмітки або установки маркерного визуализатора, що дозволяє найбільш точно интраоперационно визначити пухлинний процес.

Показання до проведення секторальної резекції

Секторальна резекція проводиться при наявності таких захворювань молочної залози як:

Широку секторальну резекцію можна проводити при раку молочної залози, але тільки при наявності одного з наступних факторів:

  • Новоутворення розташоване у верхньому зовнішньому квадранті.
  • Розмір пухлини до 2-х см.
  • Розмір молочної залози дозволяє видалити пухлину і значну ділянку по периметру.
  • Відсутність метастазів в області регіонарних лімфовузлів.

У такому випадку після проведення секторальної резекції обов'язково повинна бути виконана променева терапія.

Переваги секторальної резекції

Серед основних позитивних сторін секторальної резекції розглядають:

  • безпека;
  • можливість зберегти форму і зовнішній вигляд молочної залози такими, якими вони були раніше;
  • видалення тільки ураженої частини молочної залози;
  • можливість видалення більшої кількості тканини при виявленні злоякісного характеру пухлини під час операції (при проведенні гістологічного дослідження).

Реабілітаційний період після проведення секторальной резекції

Секторальна резекція є операцією з мінімальним ризиком ускладнень для пацієнтки.

Однак важливо після її проведення відновити всі функції організму, особливо роботу ендокринної системи.

У нашій клініці ми з особливою трепетністю відносимося до кожної пацієнтки і підбираємо індивідуальні методи відновлення, враховуючи результат операції, стан гормонального фону і віку жінки. Важливо виключити з раціону занадто жирні блюда, спеції, соління, обмежити себе у вживанні алкоголю і газованих напоїв. Щоб пацієнтка швидше відновила свій організм після процедури, їй призначається прийом вітамінного курсу і відварів на основі заспокійливих і протизапальних трав.

Поки ми молоді, нам здається, що так буде завжди. Працюємо цілодобово, на себе абсолютно часу бракує. Ніби тільки учора був понеділок, а сьогодні вже воскресіння, і завтра знову - понеділок. І ми знову не відвідали стоматолога, знову не відвели дитину в зоопарк, знову нічого не встигли. І так завжди. А в цей час існують захворювання, які вже оселилися в нашому організмі, але мовчать і ніяк себе не проявляють. І ми думаємо, що все добре, і продовжуємо заперечувати необхідність в плановому огляді у лікаря.

Для жінок така необхідність є у відвідуванні маммолога, яке повинне проходити раз на півроку. Ми грузнемо у буденных справах і чекаємо "доки заболит", щоб звернутися до фахівця. І це - головна помилка. Не чекайте. Дотримуйтеся найпростіших правил турботи про своє здоров'я, відвідуйте лікаря своєчасно, і Ваш організм скаже Вам за це "спасибі".

Роботи лікаря Бондаря А.В.

  1. Видалення злоякісної пухлини лівої молочної залози з пахвовою підлопатковою і підключичною лимфодисмекцией. Шов секторальной резекцією.