Оставьте ваши контакты

Цистаденопапиллома

Деякі види папілом здатні знаходитися не на шкірі і слизових оболонках, а на внутрішніх органах і в інших областях організму. Приміром, внутрішньопротокова папілома молочної залози. Цей вид новоутворення несе за собою тяжкі наслідки, тому при перших же симптомах слід починати лікування.

Внутрішньопротокова папілома молочної залози також дістала назву цистаденопапиллома або цистаденома. Це новоутворення відноситься до внутрішніх і має сосковидну форму. Може досягати розмірів в межах 1мм-2 см Папілярну цистаденому утворюють стінки молочних проток, вона може з'явитися у жінки будь-якого віку.

Цистоденопапилломы діляться на два види: центральні і периферичні. Особливість першого виду - з'являється в зоні соска в області ореоли, глибина розташування не перевищує 5 см Що стосується другого виду, то він утворюється в навколососковій області. Перший вид внутрішньопротокової папіломи зустрічається частіше, оскільки в зоні соска і ореоли розташовується центральна вивідна протока.

На самому початку папілома є доброякісною, проте через деякий час може статися її перетворення в злоякісну. Подібні випадки частіше відбуваються за наявності групових новоутворень, але такі зустрічаються рідше. Серед усіх захворювань, здатних привести до раку, 30% відносять до внутрішньопротокової папіломи.

Чинники ризику

На жаль, заздалегідь передбачити виникнення папіломи майже неможливо. Це пов'язано з тим, що досі так і не виявлені точні причини її утворення. Найчастіше до появи папіломи призводить гормональна незбалансованість і вірус папіломи людини. Її ж причинами можуть стати гормональне ожиріння, часті переживання стресу і так далі

Частіше це захворювання з'являється у жінок, які : палять, не годували грудьми і не народжували. Нерідко внутрішньопротокова папілома є слідством фіброзно-кістозній мастопатії. Остання призводить до розширення протоки молочної залози і появи відповідного середовища для утворення папіломи. Також у жінок може спостерігатися спадкова схильність до подібного роду захворюванням.

Симптоми

Внутрішньопротокова папілома здатна приховувати свої симптоми, залишаючись непоміченою в процесі свого розвитку. Перші симптоми можуть проявлятися у вигляді виділень в'язкої (прозорою, білою, бурою або кров'яною) рідини з соска. Причина - внутрішньопротокова папілома дуже схильна до ушкоджень, які призводять до кровотечі. Якщо окрім папіломи, є ще і зараження інфекцією, то виділення може мати зеленуватий або жовтий колір. Для цього захворювання характерне виділення рідини з одно з сосків.

Пальпація не завжди може допомогти виявити внутрішньопротокову папілому. Це може бути викликано наступними причинами: невеликими розмірами новоутворення; можливістю того, що промацує вузла тільки при його розміщенні в головній протоці; значною глибиною розташування папіломи. При виявленні одного або декількох симптомів, описаних вище, слід негайно звернутися до лікаря для призначення тих або інших аналізів і тестів. Завдяки цьому, можна буде дізнатися, чи правдиві Ваші побоювання, і визначитися з подальшими діями.

Діагностика

Лікуванням пацієнток з внутрішньопротоковою папіломою молочної залози займається маммолог.

Основою для проведення діагностики є наявність таких чинників як:

 • кров'яні виділення (зустрічаються найчастіше);

 • ущільнення в обмацуваній області;

 • біль при дотику до соска або ореолі (може бути наслідком одночасного розвитку інфекції в протоці);

 • гормональні порушення;

 • набряк близько розташованих областей.

На перших етапах досить складно визначити наявність у пацієнтки саме внутрішньопротокової папіломи, оскільки перелічені вище симптоми проявляються при багатьох інших захворюваннях молочних залоз. Тому після первинної консультації у маммолога, здачі усіх необхідних аналізів і тестів слідує ретельніше обстеження, що включає :

 • Мазок соска. Для того, щоб підтвердити або виключити наявність патологічної освіти.

 • Ультразвукова діагностика молочних залоз (УЗИ) . Під час проведення УЗИ можна побачити саму папілому якщо її розміри більше 3-5мм, а також глибину, на якій вона розташована. Внутрішньопротокова папілома утворюється в порожнині кісти, що має нерівні краї. Вона заповнена густою, тягучою рідиною. УЗИ для пацієнтки абсолютно безпечне, воно також допомагає з'ясувати стан як папіломи, так і прилеглих лімфатичних вузлів.

 • Мамографія. Цей етап діагностики є рентгенологічним обстеженням молочних залоз. За допомогою мамографії можна виявити розширені протоки і побічно запідозрити наявність папіломи. Зазвичай проводять один з видів діагностики (УЗИ або мамографію), але бувають виключення, коли один аналіз доповнює один одного.

 • Дуктография. Цей метод діагностики дозволяє впоратися з тим, з чим не справляються УЗИ і мамографія, а саме - визначити, в якому стані знаходиться прострумовий канал. Під час проведення цього аналізу в протоку вводять контрастну речовину, а після просвічують рентгенологічними знімками. При проведенні цього дослідження папіломи утворюють дефекти наповнення контрастної речовини.

Лікування

Для лікування внутрипротоковой папіломи застосовується метод секторальної резекції або дуктлобулектоміі , в ході якого усувається пухлинний процес, а після проводиться інтраопераційне або планове гістологічне дослідження. Цей метод є щадним, дозволяє зберегти форму молочної залози і виключає утворення потворних рубців.

Після проведення секторальної резекції не потрібно маммопластика. Ще однією перевагою проведення процедури такого роду є використання саморассасивающіеся нитки, яка дозволяє мінімізувати формування колоїдного рубця.

Если у пациентки развился внутрипротоковый папиллярный рак, то в таком случае проводится радикальная мастэктомия – удаление всего объёма молочной железы вместе с опухолевым процессом и одномоментным удалением региональных лимфоузлов. Но не следует отчаиваться и думать, что на этом жизнь закончилась. Ведь мы прекрасно понимаем, какое важное значение для женщины имеет её грудь. Замечательно, что на сегодняшний день существуют всевозможные методы решения этого вопроса. В нашей клинике можно провести реконструкцию Вашей груди уже в момент проведения мастэктомии. Это позволит Вам избежать переживаний после проведения операции. Вы сможете получить желаемый и подходящий именно Вам размер груди так быстро, что даже не успеете заметить, как будете красоваться в любимом платье и ловить на себе восхищенные взгляды окружающих Вас людей.

Переваги лікування внутрипротоковой папіломи молочної залози в нашій клініці:

 1. Сучасне обладнання і кращий інструментарій.
 2. Застосування ефективної анестезії при всіх хворобливих маніпуляціях.
 3. Стерилізація інструментів у сучасній стерилізаційної системі, що гарантує пацієнткам високий захист від інфекційних ускладнень.
 4. Застосування для молодих пацієнток тільки тих методів хірургії, які дозволяють в подальшому годувати грудьми.
 5. Сумлінність і чесність в обслуговуванні пацієнток.
 6. Зв'язок лікаря з пацієнткою підтримується протягом усього періоду реабілітації.
 7. Великий досвід в проведенні операцій зі збільшення грудей.
 8. Індивідуальний підхід до кожної пацієнтці.
 9. Комфортні палати.
 10. Регулярна стажування лікаря за кордоном.
 11. Гарантія якості імплантатів в разі реконструкції молочної залози.

Для того, щоб запобігти появі подібних захворювань молочної залози, необхідно поставитися до здоров'я своїх грудей дуже серйозно. Не відкладайте на завтра відвідування мамолога через те, що у Вас багато справ. Повірте, багато справ у всіх. А здоров'я у Вас одне, як і життя. Якщо потім у Вас не буде здоров'я, то не буде кому і справами займатися. Подбайте про себе - 2 рази в рік відвідуйте мамолога, а також постійно проводите самостійне обстеження молочної желези.

Берегіте себе і будьте щасливі!

Часті питання про виділення з грудей

Причини появи в'язкої прозорої рідини з грудей

"Чому виникають прозорі в'язкі виділення з соку? Прозорі виділення з соска без запаху, кольору, з'являються рідко без додаткових симптомів - це нормальне явище. Прозора рідина з грудей може виникати на тлі:

 • прийому гормональних препаратів, антидепресантів
 • надмірних фізичних навантажень
 • наявністю гормонального дисбалансу

Білі виділення з соку

Якщо білі виділення з соска не пов'язані з вагітністю або лактацією, причиною виділень може бути таке захворювання як галакторея. Причини появи білих виділень з грудей:

 • аборт
 • гормональний дисбаланс
 • захворювання щитовидної залози
 • полікістоз
 • мастопатія
 • гінекологічні захворювання грудей
 • сильний стрес і т.д

Жовті виділення з соска

Жовті виділення виникають на тлі порушення обміну речовин, підвищення рівня пролактіну, мастопатія.

Зелені виділення з соку

Зелені виділення з соку свідчать про наявність інфекції. Це може бути абсцес, кіста, мастопатія і т.д

Темні виділення з грудей

Коричневі або темні виділення з соска можуть свідчити про наявність серйозних патологій, деформацію каналів після травми.