Аденома молочної залози
Аденома молочної залози - це доброякісне новоутворення, що сформоване клітинами залізистого епітелію і є одним з видів мастопатії. Найчастіше це захворювання з'являється у віці до 35 років, а також може виникнути в період вагітності і мати самий несприятливий результат.
Ознаки аденоми молочної залози
У більшості випадків жінки виявляють у себе аденому абсолютно випадково - обстежуючи груди самостійно. Зазвичай жінка частіше відчуває хворобливий перебіг захворювання, аденома є деяким ущільненням округлої форми з чітко обкресленими межами. Іноді таких новоутворень може бути декілька.
Основні ознаки аденоми:
- округла форма;
- гладка поверхня;
- рухливість;
- м'яка структура.
Если Ви виявили у себе подібні ознаки, негайно звернетеся до кваліфікованого фахівцевя.
У такій ситуації жінка повинна пройти УЗИ діагностові до 40 років (при нагоді з эластографией, оскільки часто аденому можна переплутати з кістою) і маммографическое обстеження після, щоб з'ясувати характер виявленого ущільнення. Після цього доктор дасть усі рекомендації для подальшого лікування. У більшості випадків цей вид захворювання не несе в собі небезпеки і цілком вилікуємо. Переродження настає в 15-20 лучаев за відсутності лікування.
Лікування аденоми молочної залози
Лікування аденоми молочної залози за допомогою медикаментів не дає ефекту, а навпаки може спровокувати її зростання. Якщо розміри пухлини не великі, то важливе динамічне спостереження. Якщо ж розміри новоутворення ростуть і є вірогідність переродження в злоякісну пухлину, слід удатися до оперативного втручання.
У нашій клініці застосовується метод секторальной резекції - оперативне лікування, яке виконується для усунення доброякісного пухлинного процесу з інтраопераційним або плановим гістологічним дослідженням. Процедура не деформує молочну залозу і виключає утворення потворних рубців. При цьому в оперативному лікуванні ми використовуємо нитки, які мінімізують формування колоїдного рубця і самостійно розсмоктуються.
Медикаментознное лікування аденоми у вигляді оральних контрацептивів, гормональних засобів визнана неефективною.
Оперативне втручання хирург-маммолог проводить в наступних випадках:
- Швидке зростання пухлини.
- Виражений косметичний дефект: асиметрія, велика різниця об'ємів правої і лівої молочних залоз.
- Високий ризик розвитку злоякісного процесу (сумнівні дані біопсії).
- Деякі види пухлини : фіброаденома, внутрішньопротокова папілома.
При видаленні аденоми грудей доктор застосовує дві методики:
- енуклеацію (вилущування)
- секторальную резекцію.
При енуклеації хірург січе патологічно змінені тканини, не зачіпаючи здорових ділянок.
При резекції вирізується не лише сама пухлина, але і 1-3 см навколишніх тканин. Виконується така операція при сумнівах в доброякісності пухлини. Видалені тканини залози при обох методах направляють на гістологічне дослідження.
Профілактика аденоми молочної залози
Для того, щоб уникнути серйозних проблем із здоров'ям, кожна жінка повинна піклуватися про нього і приділяти увагу профілактиці.
Профілактика захворювань молочних залоз включає щомісячний огляд грудей на наявність патогенних утворень. Робіть це перед дзеркалом.
Как самостійно проводити профілактичний огляд молочних залоз?
Ще один важливий момент - раз на півроку обов'язково відвідувати маммолога і здавати аналізи на контроль розвитку захворювання грудей.
Відгуки про мамолога Бондар О.В
Оставить отзыв