Оставьте ваши контакты

Аденома молочної залози

Аденома молочної залози - це доброякісне новоутворення, що сформоване клітинами залізистого епітелію і є одним з видів мастопатії. Найчастіше це захворювання з'являється у віці до 35 років, а також може виникнути в період вагітності і мати самий несприятливий результат.

Лікування аденоми молочної залози

Ознаки аденоми молочної залози

У більшості випадків жінки виявляють у себе аденому абсолютно випадково - обстежуючи груди самостійно. Зазвичай жінка частіше відчуває хворобливий перебіг захворювання, аденома є деяким ущільненням округлої форми з чітко обкресленими межами. Іноді таких новоутворень може бути декілька.

Основні ознаки аденоми:

  • округла форма;
  • гладка поверхня;
  • рухливість;
  • м'яка структура.

Если Ви виявили у себе подібні ознаки, негайно звернетеся до кваліфікованого фахівцевя.

У такій ситуації жінка повинна пройти УЗИ діагностові до 40 років (при нагоді з эластографией, оскільки часто аденому можна переплутати з кістою) і маммографическое обстеження після, щоб з'ясувати характер виявленого ущільнення. Після цього доктор дасть усі рекомендації для подальшого лікування. У більшості випадків цей вид захворювання не несе в собі небезпеки і цілком вилікуємо. Переродження настає в 15-20 лучаев за відсутності лікування.

Лікування аденоми молочної залози

Лікування аденоми молочної залози за допомогою медикаментів не дає ефекту, а навпаки може спровокувати її зростання. Якщо розміри пухлини не великі, то важливе динамічне спостереження. Якщо ж розміри новоутворення ростуть і є вірогідність переродження в злоякісну пухлину, слід удатися до оперативного втручання.

У нашій клініці застосовується метод секторальной резекції - оперативне лікування, яке виконується для усунення доброякісного пухлинного процесу з інтраопераційним або плановим гістологічним дослідженням. Процедура не деформує молочну залозу і виключає утворення потворних рубців. При цьому в оперативному лікуванні ми використовуємо нитки, які мінімізують формування колоїдного рубця і самостійно розсмоктуються.

Медикаментознное лікування аденоми у вигляді оральних контрацептивів, гормональних засобів визнана неефективною.

Инна
03.06.2019
Оксана Московченко
"Я прийшла до лікаря з новоутворенням. Він все мені пояснив і проконсультував. Доктор дав достатньо інформації і ефективного лікування."
Ира
10.07.2020
Наталыя Ясько
"Я у цього лікарі не вперше помітний. Він завжди приймає на високому і професійному рівні, дуже важливий, ввічливий і обережний. рекомендую."
Инна
16.10.2019
Алла
"Доктор професійний, дуже уважний і делікатний. Безболісно провів огляд, все розповів, дав необхідні рекомендації. Однозначно, рекомендую."

Оставить отзыв

Оперативне втручання хирург-маммолог проводить в наступних випадках:

  • Швидке зростання пухлини.
  • Виражений косметичний дефект: асиметрія, велика різниця об'ємів правої і лівої молочних залоз.
  • Високий ризик розвитку злоякісного процесу (сумнівні дані біопсії).
  • Деякі види пухлини : фіброаденома, внутрішньопротокова папілома.

При видаленні аденоми грудей доктор застосовує дві методики:

  • енуклеацію (вилущування)
  • секторальную резекцію.

При енуклеації хірург січе патологічно змінені тканини, не зачіпаючи здорових ділянок.

При резекції вирізується не лише сама пухлина, але і 1-3 см навколишніх тканин. Виконується така операція при сумнівах в доброякісності пухлини. Видалені тканини залози при обох методах направляють на гістологічне дослідження.

Профілактика аденоми молочної залози

Для того, щоб уникнути серйозних проблем із здоров'ям, кожна жінка повинна піклуватися про нього і приділяти увагу профілактиці.

Профілактика захворювань молочних залоз включає щомісячний огляд грудей на наявність патогенних утворень. Робіть це перед дзеркалом.

Как самостійно проводити профілактичний огляд молочних залоз?

Як самостійно проводити профілактичний огляд молочних залоз?

Огляд молочних залоз при аденомі

Ще один важливий момент - раз на півроку обов'язково відвідувати маммолога і здавати аналізи на контроль розвитку захворювання грудей.