Лікування кісти молочної залози
Кіста молочної залози – це патологія (поодинока або множинна), що є
капсулу в молочній залозі, яка містить в собі рідину. Це захворювання може з'являтися як в одній, так в двох молочних залозах.
Напомацки ці новоутворення м'які, схожі на повітряні кульки, але в деяких випадках бувають і твердими. Форму можуть мати круглу, овальну, а неправильну. В основному папілярна кіста зустрічається у жінок 35-55 років, найчастіше у тих, що не народжують.
- Які симптоми кісти молочної залози?
- Діагностика кісти молочної залози
- Методи лікування кісти молочної залози
- Відгуки про лікування кісти
- Доктор займається лікуванням кісти
Симптоми кісти молочної залози
- біль в грудях при місячних;
- постійний біль, не залежний від місячних;
- підвищена температура (як у місці поразки, так і у вигляді загальної лихоманки);
- слабкість, нудота, відсутність апетиту;
- зміна кольору і стану шкіри в області молочної залози (можливі тріщинки або роздратування навколо сосків);
- виділення;
- сильний біль при обмацуванні, ущільнення, зміна форми грудей, дуже помітна асиметрія.
Кіста в молочній залозі не є небезпечною для життя, але може перерости в серйозніше захворювання. Тому при виявленні підозрілих ущільнень в грудях жінка обов'язково повинна звернутися до кваліфікованого фахівця.
Методи діагностики кісти молочної залози
Утворення будь-якого походження, виявлені при обстеженні молочних залозах жінки, - привід для негайної консультації маммолога. Незважаючи на доброякісний характер кісти існує все ж вірогідність її переродження в злоякісну пухлину.
Діагностика кісти молочної залози включає:
- Збір анамнезу : відомості про перенесені захворювання жіночої статевої сфери, про операції, пологи, аборти, виявлення спадкового чинника, особливості розвитку цього захворювання.
- Зовнішній огляд: оцінка форми і розміру залоз, наявність або відсутність асиметрії, колір шкірних покривів.
- Пальпацію грудних залоз, а також регіонарних лімфовузлів: над підключичних і пахвових.
- УЗІ молочних залоз виявляє кісти навіть маленького розміру, оцінює стан усіх структурних елементів залози, визначає розміри проток, осмотривает довколишні лімфовузли.
- Мамографія - рентгенологічний спосіб дослідження. На знімку чітко фіксується структура молочних залоз. При виявленні кісти визначаються її розміри, форма, локалізація. Метод не проводиться жінкам молодше 35 років у зв'язку з малою інформативністю, а також вагітним і годуючим жінкам із-за шкідливої дії іонізуючого випромінювання.
- При підозрі на онкологічний процес виконують біопсію пункції кістозної освіти під контролем УЗИ. Отриманий біологічний матеріал спрямовується на цито- і гістологічне дослідження.
- Морфологічний аналіз відокремлюваного з молочних проток.
- Для визначення гормонального фону проводять тести на вміст в крові прогестерону, естрогену, пролактіну, при необхідності - тиреоїдні і стероїдні гормони.
За свідченнями проводять додаткові методи обстеження :
- Дуктография - в молочні протоки вводять контрастну речовину і роблять повторний знімок на маммографе, що дозволяє визначити наявність внутрішньопротокових структур (папілом).
- Магнітно-резонансну томографію проводять, коли є протипоказання до рентгенографії або, якщо при ехографії отримані сумнівні результати, і діагноз вимагає уточнення.
Записавшись на повторну консультацію маммолога, пацієнтка надає результати аналізів, а лікар оцінює їх і складає план лікування і спостереження.

Ведущий спеціаліст маммолог Бондарь А.В.
Стаж работи:больше 10 років.
- Виконувані процедури:
- консультація маммолога
- проведеня операцій
- лекування захворювань
- пластичні операції
Лікування кісти молочної залози
При консервативному лікуванні кісти (за наявності однокамерних кіст без ознак онкології) врач- маммолог використовує препарати для приведення гормонального фону в норму. У багатьох випадках виконується пункція під контролем УЗИ, в ході якої викачується рідина, що заповнює кісту після чого туди вводиться лікарський розчин, що розсмоктує кісту.
У складніших випадках (при виявленні множинних багатокамерних кіст, наявності папілярних структур і тому подібне) ми прибігаємо до методу секторальної резекції. Цей метод дозволяє видалити освіту, а після цього провести гістологічне дослідження витягнутого матеріалу.
Процедура є щадною, не деформує молочну залозу і виключає освіту потворних рубців. У цьому методі лікування ми використовуємо нитки, що саморассасывающиеся що дозволяють мінімізувати формування колоїдного рубця.
Оперативне лікування кісти молочної залози!
Кісти, окрім дискомфорту, який вони доставляють жінці (болі, тяжкість в грудях), можуть піддаватися інфікуванню. Це відбувається при попаданні патогенних мікробів через кров або лімфу в замкнуту кістозну порожнину. Швидко розвивається гнійний процес (абсцес, флегмона), які погрожують здоров'ю і життю хворої. Маммолог Бондар А.В має великий досвід в видаленні кісти молочної залози. Прогноз позле видалення -полноценный здоровий спосіб життя!
Попри те, що кісти відносяться до доброякісних утворень, в 1-3лучае можуть розвиватися пристеночные розростання злоякісної природи.
Профілактика кісти молочної залози
Головна умова профілактики кісти грудей - регулярне (раз на півроку) відвідування маммолога який призначить спеціальне обстеження, а також покаже Вам, як правильно самостійно перевіряти стан грудей.
Відгуки про лікування кісти
Оставить отзыв