Оставьте ваши контакты

Лікування фіброаденоми

Що таке фіброаденома?

Фіброаденома - є доброякісним новоутворенням змішаного типу з дисгормональним этиопатогенезом, і зустрічається у дівчат у віці 15-30 років, рідше у жінок до 45 років.

У більш ніж 30лучаев дівчину не підозрюють про наявність аденоми або фіброаденоми, навіть при ретельному обстеженні грудей не кожен фахівець зможе пропальпировать таку пухлину. У 60-80 діагноз не пальпованої пухлини ставиться на підставі даних ультразвукового дослідження і є випадковою знахідкою при професійних чи щорічних оглядах. Фіброаденома - доброякісна пухлина і її малигнизация, або "переродження" в рак буває украй рідкісне (~10лучаях), тому при її виявленні на УЗИ або при самообследовании залоз без симптоматики в першу чергу потрібне самостійне динамічне спостереження за освітою, ультразвуковий контроль 1 раз в 1-2 роки і щорічний огляд маммолога. У Одесі консультативний прийом веде врач-маммолог, к.м.н, доцент Бондар А.В

При самодіагностиці пацієнтки визначають безболісну "кульку" в грудях розміром більше 1 см в діаметрі, який :

 • вільно зміщується в різні боки по відношенню до навколишніх тканин;

 • має округлу або овальну форми;

 • поверхня гладка, рідше - крупнобугристая, рівна з чіткими контурами.

Доктор займається лікуванням фіброаденоми

Ведущий специалист маммолог Бондарь А.В.

Провідний фахівець маммолог Бондар А.В.

Стаж работи:більше 10 лет.

  Виконувані процедури:
 • консультація маммолога
 • проведення операцій
 • лікування захворювань
 • пластичні операції
Записатися на прийом

Діагностика фіброаденоми

Діагноз фіброма встановлюється маммологом Бондарем Олександром Вадимовичем на підставі скарг, анамнезу захворювання, клінічних і інструментальних даних. У основі природно лежить об'єктивний огляд і ультразвукове дослідження. У діагностиці аденоми або фіброаденоми молочної залози онкохирург-маммолог Бондар А.В. рекомендує наступні методи:

 1. Ультразвукове дослідження - є поширеним і доступним методом діагностики при фіброаденомі МЖ. Метод дозволяє виявити утворення менше 1 см в діаметрі. При дослідженні - фіброаденома має чіткі і рівні контури, при натисканні УЗ-датчиком вона зміщується в сторони. При розмірах вузла більше 2 см - чіткість і форма змінюється, контури - нерівні.

 2. Мамографія - цей метод застосовується у жінок після 40 року 1 раз на рік за відсутності скарг і симптомів з боку молочних залоз. Частіше мамографія проводиться для скринінгу раку молочної залози, диференціальної діагностики.

 3. Біопсія пункції - обов'язковий етап діагностики - дозволяє уточнити будову пухлини, її склад і прогнозувати подальший успіх лікування.

 4. МРТ з контрастуванням - застосовується рідко, свідченнями є рентгенплотная залоза.

У клініці в Одесі, де працює маммолог Бондар А.В. виконується також трепанбиопсия - це дозволяє досліджувати "стовпчик" тканини з клітинами, узятими з усієї освіти. Плюсом цієї процедури є короткий час (до 15 хвилин) і відсутність рубця, що досягається високоточним діагностичним устаткування і високим професіоналізмом лікарів.

Коли треба лікувати фіброаденому?

Фіброма - доброякісна пухлина і її малигнизация, або "переродження" в рак буває украй рідкісне (~10лучаях), тому при її виявленні на УЗИ або при самообследовании залоз без симптоматики в першу чергу потрібне самостійне динамічне спостереження за освітою, ультразвуковий контроль 1 раз в 1-2 роки і щорічний огляд маммолога. У Одесі консультативний прийом веде врач-маммолог, к.м.н, доцент Бондар А.В.

Запис на прийом

Висока ефективність при виявленні високо агресивної форми раку. У Україні первинний прийом здійснюється лікарями-хірургами, іноді гінекологами. Дуже важливо первинно прийти до потрібного фахівця вузького профілю з достатнім досвідом і професіоналізмом. У Одесі, можна записатися до лікаря онкохирург-маммологу, кандидата медичних наук Бондарю А.В детальніше про доктора тут.

Огляд маммолога-онколога обов'язково виконується при виявленні будь-якої пальпованої пухлини в грудях незалежно від розмірів і больового синдрому. При огляді лікар визначає симетричність обох залоз, деформацію грудей з новоутворенням, виділення з сосків, зміну ареоли.

Також при первинному візиті виконується физикальное обстеження і пальпація лімфатичних вузлів.

 Діагностика фіброаденоми молочної залози в Одесі

Методи лікування фіброаденоми молочної залози Бондар А.В

Лікування фіброаденоми молочної залози умовно розділяється на 2 "способи": консервативне і оперативне, або хірургічне. Радикальним і єдиним методом лікування є хірургічне втручання.

Инна
03.01.2021
Лилия Масько
"В результате самостоятельного лечения гормонами, у меня образовалась фиброаденома в правой груди. Грудь сильно болела и распухла. По внешним признакам фиброаденома напоминала горошину. Подруги посоветовали обратиться к маммологу Бондарю А.В. Доктор назначил, операцию по удалению фиброаденомы. Операция прошла успешно, шрама практически не видно."
Инна
10.12.2020
Лида Иванько
"Обнаружила опухоль размером с половину грецкого ореха. Обратилась за консультацией к маммологу Бондарю А.В. Сделав первичный осмотр, меня направили на УЗИ, после которого предварительно был поставлен диагноз фиброаденома левой молочной железы. Доктор назначил лечение! Сейчас чувствую себя хорошо, спасибо!"
Инна
16.11.2020
Ксения Плуг
"При плановом посещении своего гинеколога обнаружила подвижную шишку в груди. Обратилась к узкоспециализированному специалисту маммологу Бондарю за консультацией. Так как опухоль стремительно увеличивалась в размерах, то врач назначил проведение операции. Операция прошла быстро, швов не осталось."

Оставить отзыв

Хірургічне лікування фіброаденоми

Свідчення:

Свідченнями для хірургічної операція являються фіброаденоми більше 1 см ( менш 1см показане при плануванні вагітності), що деформують молочну залозу, приносять дискомфорт і косметичний дефект. Крім того, що швидко ростуть і з підозрою на малигнизацию також підлягають видаленню, навіть за умови доброякісності після біопсії.

Протипоказання:

Протипоказана операція пацієнтам при важкому соматичному стані, виражених порушеннях дихальної і серцево-судинної системи, важких патологіях бруньок і хворобах крові, а також при відмові від хірургічного лікування.

Врач-маммолог Бондар А.В. рекомендує наступні види оперативних втручань :

 • енуклеація - під в/в рідко під місцевою анестезією, освіта вилущується з мінімального доступу;

 • секторальная резекція - полягає у видаленні пухлини разом з навколишніми тканинами з відступом від краю освіти не менше 1 см

 • секторальная резекція з модифікацією: перевага такої операції - мінімальний доступ з радикальним видаленням пухлини з ушиванням глибоких шаром тканин як профілактика п/об лімфорею.

Будь-яке оперативне втручання може закінчуватися накладенням косметичних швів, що забезпечує високий естетичний результат і рубець практично непомітний на поверхні шкіри.

Вартість лікування фіброаденоми в Одесі

Перевагою хірургічного лікування фіброаденоми у Бондар А.В. являється:

 1. Стаж і досвід роботи в мамології більше 10 років;

 2. Широкий спектр виконуваних операцій;

 3. Виконання малоінвазивних процедур, уміння працювати на високопрофесійному устаткуванні;

 4. Відмінний естетичний результат після усіх операцій на молочній залозі;

Найважливішою перевагою лікування у Бондар А.В. являється постійне підвищення кваліфікації, вдосконалення навичок, а також впровадження останніх методів лікування і діагностики у свою практику.

Профілактика захворювання полягає у своєчасному виявленні пухлиноподібного утворення, ущільнення або вузла при самообследовании, регулярному обстеженні молочних залоз у врача-маммолога і обов'язковим скринінговим обстеження для диференціальної діагностики. Крім того, виявлення гінекологічних захворювань і гормональних порушень з подальшою корекцією, що є профілактикою в розвитку фіброаденоми молочної залози.

Записатися на прийом

Профілактика фиброаденноми

Профілактика захворювання полягає у своєчасному виявленні пухлиноподібного утворення, ущільнення або вузла при самообследовании, регулярному обстеженні молочних залоз у врача-маммолога і обов'язковим скринінговим обстеження для диференціальної діагностики. Крім того, виявлення гінекологічних захворювань і гормональних порушень з подальшою корекцією, що є профілактикою в розвитку фіброаденоми молочної залози.