Оставьте ваши контакты

Відновлення грудей після видалення молочної залози

Відновити форму грудей після операції по лікуванню раку молочної залози допомагає сучасна реконструктивна хірургія. Завдяки застосуванню передових технологій, високої кваліфікації хирурга-маммолога, уважному індивідуальному підходу до потреб і особливостей організму кожної пацієнтки вдається досягати відмінних результатів.

Жіночі груди виглядають природно і привабливо. Можливе відновлення форми соска : після виконання татуажа він виглядає натурально.

Реконструкція проводиться тільки за бажанням пацієнтки. У розвинених країнах стандартним стало її проведення в день операції по видаленню грудей. Це не лише дозволяє жінці швидше повернути звичний вигляд, але і полегшує процес загоєння.

У інших випадках реконструкція може виконуватися не раніше, ніж через півроку після мастоэктомии.

Коли потрібна реконструкція грудей?

Реконструкція молочної залози після видалення в основному виконується, коли жінка перенесла операциюпо причині злоякісного новоутворення. У багатьох випадках мастоэкстомия допомагає повністю вилікуватися від онкології грудей. А щоб надалі жінка могла почувати себе упевнено, сучасна медицина пропонує ефективні методи. Операція, в процесі якої молочна залоза набуває красивої форми, може знадобитися при різних травмах грудей, наприклад, в автомобільній аварії.

Востановление груди после удаления

Методи відновлення грудей. Операції по востановлению грудях

Використовується два основні варіанти - установка силіконових имплантов або липофилинг : пересадка власних тканин і свого (аутологичного) жиру пацієнтки.

Той і інший методи мають певні переваги і особливості.Який варіант вибрати, жінка вирішує разом з лікарем. Грає роль, чи є у неї можливості для здійснення певного способу - в першу чергу йдеться про можливості самого жіночого організму.

Маммолог Бондар А.В. детально пояснює пацієнтці, в чому полягає кожен метод і які результати можна отримати.

Реконструкція місцевими тканинами. Свідчення, особливості

Цей спосіб реконструкції має на увазі, що для відновлення використовуються тканини самої молочної залози або другої залози. Цей метод застосовується, коли віддаляється не уся залоза, а лише її частина - не більше чверті (квадратноэктомия).

Найпростіший варіант - перенесення частини тканини (з країв резекції), щоб заповнити дефект, що з'явився. Для цього смуга тканини відшаровується, сама залоза переміщається з поверхні грудної клітки. Це дозволяє закрити дефект на усю товщину. Форма залози при цьому зберігається хоча її розмір зменшується. Іноді необхідно підкоригувати другу залозу, щоб співвідношення було гармонійним.

Цей метод може застосовуватися тільки у випадках, коли в молочній залозі після резекції залишається достатній для реконструкції об'єм тканин. Якщо їх бракує, лікар може узяти шкірний клапоть з жировою тканиною з бічної поверхні грудної клітки.

Відновлення місцеві тканини має істотним плюсом з точки зору естетики. Річ у тому, що відтінок і текстура шкіри в цьому випадку аналогічні тим же параметрам молочної залози. Крім того, цей спосіб є найбільш простим для реалізації, а період реабілітації мінімальний.

Реконструкція віддаленими клаптями

Відновлення грудей після мастектомії з використанням своїх тканин жінки з віддалених ділянок тіла, на думку хірургів, має певні переваги.

  • Головне - власний біоматеріал не відторгається організмом.
  • З'являється можливість прибрати надлишок жирової тканини з інших ділянок тіла - стегон, живота.
  • Відновлена молочна залоза за тактильними відчуттями така ж, як колишня.
  • Шрами на частинах тіла, звідки бралися тканини для імплантації, сховані під білизною.

При реконструкції місцевими тканинами потрібно додаткову шкіру. Її беруть з нижньої частини живота, іноді разом з м'язами, з області складки сідниці, з внутрішньої поверхні стегна. Після того, як шкірний клапоть узятий, шрами майже непомітні. Важливо, щоб аутологичного матеріал було досить для імплантації. При необхідності реконструювати обидві молочні залози це не завжди виявляється можливим: тоді використовують импланты.

Лікар-хірург проводить аутологичную реконструкцію під загальним наркозом: жінка нічого не відчуває під час операції. Доктор пересаджує тканини, сполучає дрібні кровоносні судини клаптя шкіри з посудинами грудної клітки. Це забезпечує кровопостачання імплантованих тканин. Операція складна і вимагає від фахівця відмінного володіння методами мікрохірургії. Для зшивання посудин застосовуються збільшувальна техніка і щонайтонші інструменти.

Через три-чотири місяці після реконструкції виконується відновлення соска, коли пересаджені тканини повністю приживуться.

Реконструкція імплантатами. Показання, особливості

При неможливості ефективно відновити форму грудей тільки за допомогою місцевих тканин або віддалених клаптів і власного жиру застосовується методика імплантації эндропротезов.

Капсули з міцного силікону, заповненого гелеообразным матеріалом або фізіологічним розчином, встановлюються під шкіру. Технологічно така операція простіша, ніж при використанні місцевих тканин або віддалених клаптів. Не вимагається забирати тканини з інших ділянок тіла, що полегшує реабілітацію.

Як показали дослідження, сучасні силіконові протези молочної залози безпечні для жіночого організму.

Важлива умова можливості застосування имплантов - наявність достатнього об'єму власної шкіри залози. Після мастоэктомии це не завжди відбувається. Тоді хірург пропонує двохетапний варіант.

Спочатку застосовується методика нарощування тканин за допомогою тканинного експандера. Площа покривних тканин грудей збільшується, після чого експандер замінюють имплантом.

Переваги відновлення грудей

Реконструктивна хірургія молочних залоз дає можливість жінкам, що перенесли операцію по резекції або видаленню залозі, відновити її природну форму. Це дозволяє почувати себе упевнено і носити красивий модний одяг. Якість життя підвищується.

Щоб уточнити, які можливості пропонує наш медичний центр, вибирайте запис до маммологу на комфортний для себе час.

Запис на прийом

Хирург-маммолог Бондар А.В. - один з провідних фахівців в країні в області відновлення грудей. На прийом і лікування до лікаря приїжджають пацієнти з усієї України.

Великий досвід в області онкопластической хірургії і уважне відношення до кожної пацієнтки дозволяють йому знаходити вірне рішення навіть в найскладніших ситуаціях.

Багато жінок, що пережили операцію по видаленню або резекції молочної залози, пройшли реконструкцію грудей в медичному центрі Бондар А.В. і сьогодні почувають себе добре.

Запис на прийом до маммологу ведеться по телефону або в режимі онлайн на сайті. Набирайте номер телефону або залишайте свої контактні дані у формі зворотного зв'язку, щоб вже зараз вибрати слушний для себе час відвідування лікаря.