Оставьте ваши контакты

Мастопатія грудей при клімаксі

Мастопатия груди и климакс Найчастіше доктор мамолог стикається саме з мастопатією. Які причини виникнення мастопатії в період менопаузи:

 • Гормональні порушення **. Через дисбаланс статевих гормонів порушується процес поділу клітин сполучних тканин, що заповнюють залозу. Так утворюються фіброзно-кістозні вузли.
 • Ендокринні розлади **. Це гіпо- та гіпертиреози, гіпоталамічний синдром, порушення роботи наднирників. Щитовидна залоза контролює гормони, що відповідають за обмінні процеси в організмі. При її дисфункції підвищується чутливість молочних залоз до пролактину, що провокує утворення вузлів.

Значення має спадковий фактор. Шанси захворіти на мастопатію у жінки вище, якщо її старші родички стикалися з цією патологією.
Симптоми мастопатії

До симптомів захворювання відносять:

 • Набухання і нагрубання залоз;
 • Виділення із сосків різного характеру: прозорі, білі, кров'янисті, гнійні;
 • Хворобливі відчуття;
 • Поява одного або множинних ущільнень.

Ущільнення, виявлені при пальпації - найяскравіший симптом мастопатії . Вузол може набухати особливо сильно перед рідкісними менструаціями, якщо вони ще тривають. Також поширена ситуація, коли з'явилося ущільнення і болить груди в постменопаузі, коли менструації остаточно завершилися і встановилася стійка аменорея.

Записатися на прийом

Послуги доктора


Чинники ризику

Існують чинники ризику, патології, що привертають до розвитку :

 • ранній початок менструацій, до 13 років;
 • аборти;
 • пізні перші пологи;
 • відсутність досвіду лактації;
 • синдром полікистозних яєчників;
 • наявність в анамнезі цукрового діабету, ендометріозу, міом, поліпів.

Враховуючи ці чинники, слід брати до уваги будь-які зміни в організмі жінки, навіть якщо груди в менопаузі болять слабо і нерегулярно.

Ускладнення і наслідки

Лікування мастопатії при клімаксі не можна відкладати на потім, оскільки захворювання є чинником онкологічного ризику. Це означає, що існує вірогідність озлокачествления вузлів, що утворилися. Особливу тривогу повинні викликати щільні обмежені вузли і кров'яні виділення з соска.

Рак грудей - найбільш часта форма злоякісних пухлин серед жінок і одночасно друге по частоті онкологічне захворювання людської популяції в цілому. На 4 стадії раку пацієнтці практично нічим не можна допомогти, тоді як пухлина на 1 стадії не зачіпає навколишні здорові тканини.

На профілактичний прийом до маммологу слід приходити навіть за відсутності явних скарг. Це не займе багато часу, але дозволить зберегти життя і здоров'я.

Лікування мастопатії при клімаксі

План лікування мастопатії складається строго індивідуально, після того, як пацієнтка пройде призначені лікарем обстеження і здасть аналізи.

При виявленні злоякісного процесу вирішується питання про необхідність хірургічного втручання. Як онкохирург-маммолог Бондар А.В. може рекомендувати повне або часткове видалення молочної залози. Також можлива променева терапія, хіміотерапія, гормонотерапія.

Лікування грудей завжди розпочинається з первинного візиту до фахівця. Пацієнти часто затягують звернення із-за неправдивого почуття страху. Очний огляд дозволяє багато що прояснити і позбавитися від почуття тривоги.

Ефективне лікування грудей в період менопаузи - одне з основних завдань мамології.

Записаться на приём