Оставьте ваши контакты

Узі молочних залоз

Що таке УЗД молочних залоз?

Узі молочних залоз - діагностичне дослідження із застосуванням ультразвуку, яке дозволяє отримати повне уявлення про стан молочної залози. Це дає можливості для діагностики різних захворювань, в тому числі злоякісних новоутворень. Важливою перевагою УЗД є його безболісність і можливість бачити стан тканин пацієнта в режимі реального часу. Питання про необхідність обстеження вирішує лікар-мамолог. В Одесі отримати консультацію такого фахівця ви можете в клініці медичного університету або в клініці Віртус у мамолога Бондар А.В. Діагностика захворювань молочної залози

Що показує УЗД молочної залози?

В процесі ультразвукового дослідження тканини молочної залози «просвічуються» на спеціальному ультразвуковому апараті. Він генерує високочастотні звукові хвилі, які відбиваються від структур органу та потім фіксуються датчиком. Інформація відображається на моніторі у вигляді отримання зображення. Це дозволяє візуально оцінити структуру тканин, побачити різні освіти, визначити їх розміри і особливості. На підставі таких даних лікар мамолог може поставити діагноз, уточнити його або підтвердити. Обстеження може проводитись як самостійне дослідження, доповнювати мамографію або використовуватися замість неї.

Показання для УЗД молочних залоз

Призначити узі молочних залоз лікар може в декількох ситуаціях:

  • Відчуття болю в грудях, соски грубіють, з них виділяється рідина.
  • Змінюється форма і розміри молочної залози.
  • Планування вагітності, під час вагітності та годування груддю.
  • Підозра на наявність кіст або пухлин: при цьому можуть виявлятися доброякісні захворювання і злоякісні захворювання.
  • Після травм грудей або запальних захворювань молочної залози.
  • Збільшення лімфовузлів в пахвовій інадключичній областях.
  • Моніторинг після імплантації протезів молочної залози.
  • Наявність гормональних порушень.

Які захворювання можна виявити при узі молочної залози:

В який день циклу і як часто можна робити УЗД молочної залози?

Обстеження бажано проводити з п'ятого по десятий дні менструального циклу. В цей час результати виходять найбільш достовірними, оскільки гормональний фон в цей період стабільний. При прийомі гормональних контрацептивів і в період менопаузи можна виконувати УЗД в будь-який день циклу. Частота обстеження не обмежена: метод є безпечним, і робити УЗД можна так часто, як потрібно за показаннями. Мінімальна періодичність становить рік, після 50 років - два рази щорічно. Більш докладні роз'яснення та рекомендації ви можете отримати у лікаря Бондар А.В.

Записатися на прийом