Оставьте ваши контакты

Цитологическое дослідження молочної залози

Що таке цитологія молочної залози?

Цитологією або цитологическим дослідженням називається процедура, при якій вивчаються будова і розміри клітин молочної залози. Це дозволяє на ранніх стадіях виявити розвиток патологічного процесу і вжити заходи. Особливу роль цей метод грає в діагностиці злоякісних новоутворень. Міра достовірності вивчення клітин тканини складає 75так як при виконанні біопсії неможливо узяти матеріал з кожного міліметра пухлини в порівнянні з гістологією.

Рішення про необхідність застосування цитології приймає врач-маммолог. У Одесі отримати консультацію досвідченого маммолога Бондар А.У ви можете в університетській клініці.

Цитологія молочної залози в Одесі

Свідчення до проведення цитології молочної залози

Існує декілька свідчень до виконання цитологического дослідження :

  • В процесі обстеження з використанням різних методик лікар може виявити новоутворення в молочній залозі. Це стає свідченням до проведення цитологического дослідження, щоб визначити природу пухлини : фіброаденома це кіста чи рак.

  • На консультації маммолог може призначити цитологію, щоб з'ясувати, яка стадія зрілості освіти і його поширеність в тканинах залози.

  • Цитологія дає можливість скласти прогнози про подальший перебіг захворювання, що допомагає вибрати вірну тактику лікування.

  • Таке дослідження актуальне, якщо спостерігаються виділення з сосків, змінюється відтінок шкіри в ділянці грудей, з'являються роздратування і лущення шкірних покривів.

  • Її проводять після травми молочної залози.

Записатися на прийом

Рекомендації перед проведення цитології

Готуючись до проходження цитології, необхідно дотримуватися рекомендацій маммолога. Впродовж семи діб перед процедурою не можна пити аспірин і інші препарати, що антикоагулюють. В день обстеження не дозволяється користуватися дезодорантами і ароматичними речовинами в зоні грудей і пахв. Перед дослідженням вимагається добре вимити молочну залозу і надіти бюстгальтер. Якщо ви нервуєте, можна прийняти заспокійливе.

Детальніші рекомендації, а також повнішу інформацію про проходження цієї процедури ви можете отримати у врача-маммолога Бондар А.В.

Протипоказання до проведення цитології молочної залози

Інфекційні захворювання в гострому періоді, загострення хронічних хвороб, підвищення температури тіла, недавнє оперативне втручання, порушення здатності згущуватися крові.