Оставьте ваши контакты

Що таке дуктографія?

Дуктографія - рентгенівське дослідження, при якому в протоки молочної залози лікар вводить спеціальне контрастну речовину. Це дозволяє зробити видимими на знімку. Даний метод дослідження також носить назву галактографії. Обстеження широко застосовується в мамології при діагностиці різних захворювань, в тому числі пухлин доброякісної та злоякісної природи. Це дозволяє точно визначити, де розташовується новоутворення, щоб виконати біопсію і в подальшому при необхідності провести хірургічну операцію з його видалення. Така процедура дозволяє побачити різницю між дистрофічними процесами і раком, яка непомітна на мамографічному знімку. Необхідність проведення такого дослідження визначається лікарем. Звернувшись в Університетську клініку до лікаря Бондар А. В., Ви зможете отримати кваліфіковану консультацію.

Проведення дуктографії молочної залози в Одесі

Відмінність дуктографії від мамографії

Дуктографія-певний різновид мамографії, від якої вона відрізняється введенням контрастної речовини. Воно вводиться за спеціальним катетером через сосок. Завдяки цьому лікар отримує можливість отримувати чіткі знімки проток молочної залози і розпізнавати найменші зміни в них. Це дозволяє ставити точний діагноз на самих ранніх стадіях розвитку захворювань, що особливо важливо при злоякісних пухлинах. Дослідження застосовується для уточнення діагнозу «внутрішньопротокового папіломатозу», проявами якого можуть виділення з соска. В цьому плані даний метод не має альтернативи.

Протипоказання застосуванню дуктографії

Дуктографія може виконуватися не у всіх ситуаціях. До протипоказань відносяться гострі запалення молочної залози, Алергія і йод, лактація, гнійні запалення і рубцеві зміни соска, а також якщо в мазку з соска виявлені атипові клітини. Все це перевіряється на консультації мамолога в Одесі.

Захворювання при яких застосовується дуктографія

Призначити дуктографічне дослідження лікар мамолог може при наявності виділень із сосків – кров'янистого або серозного характеру. Обстеження також застосовується при доброякісних захворюваннях, наприклад, мастопатії, щоб упевнитися, що розростання в протоках не приймають злоякісну форму. Даний метод використовується для лікування:

Записатися на прийом

Підготовка до дуктографії

Спеціально готуватися до обстеження не потрібно. Головне - не видавлювати вміст із сосків протягом двох-трьох днів перед приходом на діагностику. Проводити дослідження рекомендується на 5-12 день після менструації. Попередньо обов'язково необхідно отримати консультацію мамолога, який з'ясує, чи немає протипоказань до обстеження. Досвідчений лікар-мамолог Бондар А. В.