Оставьте ваши контакты

Ліпома молочної залози

Що таке ліпома молочної залози?

Липолма молочной железы

Ліпома молочної залози - пухлина доброякісного характеру, що розвивається із зрілих жирових клітин. Є рухливим, еластичним новоутворенням округлої форми, щільної структури.

Зростання ліпоми зазвичай не викликає дискомфорту або хворобливих відчуттів.

Як правило, межі поверхневої освіти маммолог Бондар А.В легко визначає при пальпації.

Але якщо пухлина формується в глибині тканин, виявити її вдається лише при проведенні маммографического або ультразвукового дослідження.


Коли проявляється ліпома?

Ліпома частіше виявляється у жінок після 40 років, вступаючих в період менопаузи. Ризик переродження і розвитку злоякісного процесу в тканинах жирової пухлини украй незначний.

Причини ліпоми

Учені досі не мають єдиної думки про причини, що викликають розвиток ліпоматозу. Вважається, що запустити патологічний процес здатні як внутрішні, так і зовнішні чинники:

 • спадкова схильність;
 • захворювання ендокринної системи (у тому числі цукровий діабет);
 • гормональні збої;
 • порушення ліпідного обміну;
 • метаболічний синдром в період менопаузи;
 • травми грудей, наслідку пластичних операцій;
 • носіння незручної білизни;
 • вплив хронічних стресових чинників.

На прийомі у маммолога схильність до ліпоматозу частіше виявляється у жінок із зайвою вагою, що ведуть малоактивний спосіб життя. Додатковим провокувальним чинником стають шкідливі звички (алкоголь, неправильне харчування, паління). Починати лікування ліпоми молочної залози слідує якомога раніше, оскільки зростаюча пухлина може стати причиною деформації, гіпертрофії грудних залоз, а в задавнених випадках привести до некрозу тканин із-за порушеного кровообігу.

Консервативні методи лікування ліпоми молочної залози не використовуються, оскільки визнані неефективними. Єдиний метод радикального позбавлення від об'ємного утворення - це хірургічне видалення ліпоми.

Запис на прийом

Види ліпом грудних залоз

Маммолог Бондар А.В розрізняє наступні різновиди пухлини :

 1. Класична - розвивається виключно з жирових адипоцитов;
 2. Ліпофіброма - в жирових часточках зустрічаються вкраплення сполучної тканини;
 3. Ангиолипома - жирові тканини містять безліч кровоносних судин;
 4. Фіброліпома - в тканинах освіти переважають сполучні волокна;
 5. Миксолипома - пухлина містить слиз, що виділяється жировими клітинами;
 6. Миолипома - включає гладком'язові волокна і вкраплення жиру.

За місцем локалізації ліпоми класифікуються як поверхневі, міжм'язові або глибокі (розташовані за грудною залозою).

Запис на прийом до маммологу

Консультація маммолога - перший крок на шляху до одужання. Під час огляду лікар виконає пальпацію грудних залоз і за наявності свідчень направить пацієнтку на апаратну діагностику (мамографію, УЗИ). Тільки фахівець може поставити вірний діагноз і вибрати правильну тактику лікування з урахуванням локалізації, форми, розміру і виду ліпоми.

У нашій клініці пацієнток приймає онколог-маммолог, кандидат медичних наук Бондар Олександр Вадимович. За плечима хірурга 10 років практичної роботи, більше 2500 успішних операцій, тисячі вдячних відгуків від жінок, яким лікар повернув радість повноцінного життя. Запис на консультацію до маммологу робиться по телефону 380 48 737 37 70, 380 48 60 60 чи через форму зворотного зв'язку на сайті клініки Медичного Університету.

Запис на прийом