Оставьте ваши контакты

Рак грудей під час вагітності

Рак грудей під час вагітності

Одночасне збільшення кількості жінок, плануючих вагітність після 30-35 років, і зниження віку пацієнток, що захворюють раком молочної залози, закономірно призводить до зростання числа вагітних і годуючих жінок, що зіткнулися з онкологією.

Складність діагностики патології із-за фізіологічних процесів, супроводжуючих період виношування плоду, психологічна неготовність почути невтішний діагноз і інші причини призводять до виявлення раку грудей на пізніх стадіях. Проте мамолог Бондар склав декілька рекомендації, визначальна діагностика і лікування раку грудей під час вагітності.

Причини розвитку захворювання

Генетичними мутаціями обумовлюється 5-10 випадків розвитку онкології. У пацієнток новоутворення з'являються на тлі дисгормональних станів, дії несприятливих чинників, послаблення імунітету.

Ракові пухлини зазвичай виникають до вагітності, їх зростання прискорюється із-за вагітності і супутніх фізіологічних змін.


Які чинники провокують рак грудей під час вагітності

Мамолог Бондар Олександр Вадимович дотримується думки, що чинниками, що провокують швидкий розвиток раку грудей при вагітності, є:

 • Гормональні зміни. Рак грудей, що виявляється, у жінок більш ніж в 70 випадках - естрогено-залежний. Під час вагітності рівень естрогену збільшується в рази для підготовки грудей до лактації. Гормональна стимуляція прискорює зростання ракових клітин;

 • Погіршення імунітету. З генетичної точки зору плід сторонній організму матері, через що імунна система вагітної жінки перебудовується з метою зменшення відторгнення. В результаті імунна система гірше реагує на клітини, що перероджуються.

 • Прискорене зростання ракових пухлин у вагітних обумовлене активною дією естрогену і зниженням імунітету.

Перші ознаки раку грудей під час вагітності

Характерними скаргами вагітних пацієнток є:

 • Збільшення розмірів молочної залози;
 • Виявлення щільних, хворобливих мас в тканинах грудей;
 • Ассиметричные ущільнення і набрякання молочних залоз;
 • Дискомфорт в області соска;
 • Больовий синдром в стані спокою;
 • Збільшення лімфатичних вузлів з одного боку.
 • Шкірні симптоми не виявляються.

Запис на прийом

Симптоми раку грудей у вагітних

Під час вагітності виявити рак грудей украй складно із-за характерних фізіологічних змін, проте існує ряд маркерних ознак і симптомів, на підставі яких ставиться діагноз. Про розвиток онкології свідчить поява в молочних залозах вузлів або ущільнень, тяжкості і болів. Може ассиметрично змінюватися форма грудей, на шкірі проявляються набряки, нерівності, ділянки втягнень.

В області сосків може діагностуватися колення, біль, виділення сукровиці. При появі метастазів в області пахви фіксується збільшення лімфовузлів над і під ключицею.

Фіксуються ознаки інтоксикації організму - зниження ваги, втрата апетиту, слабкість, швидка стомлюваність, - характерні для термінальних стадій патології.

Послуги лікаря мамолога А.В:


Група ризику

До групи високого ризику відносяться жінки із спадковою схильністю, особливо якщо їх найближчі родичі перенесли у молодому віці онкологічні захворювання репродуктивної сфери.

Згідно з дослідженнями, вагітність, особливо рання, знижує ризик розвитку гормонозависимого раку молочної залози. Проте мають місце бути декілька нюансів: зменшення ризику розвитку зачіпає тільки гормонозалежні види раку, спрацьовує в довгостроковій перспективі, через 10-15 років після вагітності.Спочатку після вагітності і пологів ризик розвитку онкологічних захворювань різко зростає.

Як проводити саммообследование грудям?

Для того що б уберегти себе від захворювання раком молочної залози доктор Бондар А.В рекомендуємо проводити самостійну діагностику грудей будинку. Самодіагностика включає пальпацію молочних залоз і лімфовузлів пахвами.

Із-за фізіологічних змін, супроводжуючих вагітність, - набряків, збільшення маси грудей, зміни консистенції тканин, - ручний огляд сильно утруднюється, зважаючи на що самостійно визначити наявність пухлини практично неможливо, тому рекомендується звертатися на планові огляди до маммологу. До радіологічних методів дослідження прибігають рідко із-за вірогідності зашкодити плоду, проте виявити пухлину і стадію захворювання лікар мамолог Бондар А.В рекомендує такими способами:

 1. Маммосонографія. Ефективний і оптимальний метод скринінгу - УЗД молочних залоз. За допомогою ультразвуку легко обстежуються лімфовузли.

 2. Трепанобіопсія. Процедура підтверджує діагноз в 99% випадках. Матеріал, отриманий при огорожі, використовується для визначення типу і структури пухлини.

 3. Томографія. При спірних результатах сонографії призначається МРТ. У I триместрі до процедури намагаються не прибігати із-за ризику перегрівання і кавітації плоду.

Вагітним з підозрою на рак грудей мамографію намагаються не призначати, оскільки велика вірогідність спричинення шкоди плоду і отримання псевдонегативних результатів.

Пацієнтка в обов'язковому порядку приходить на прийом мамолога, інфекціоніста, онколога, хірурга, фтізіатра, хіміотерапевта.

Клінічна картина раку грудей

На момент встановлення діагнозу у вагітних пацієнток є велика пухлина з метастазами в найближчі лімфовузли. Середні розміри новоутворення коливаються від 5-6 см до 15 см В 20% діагностованих випадків виявляються метастази у внутрішні органи.

Лікувальна тактика з урахуванням стадії і терміну вагітності

Лікування раку під час вагітності багато в чому залежить від терміну виношування плоду. При виявленні онкології на будь-якій стадії в I триместрі (до 13 тижня або 3 місяці вагітності) рекомендується переривання вагітності з подальшим стандартним лікуванням. Якщо жінка відмовляється від аборту, то усе лікування проводиться після пологів.

Продовження вагітності до 36 тижня можливе при постановці діагнозу у кінці II і початку III триместрів. Лікування починається відразу ж після пологів.

На ранніх стадіях лікування раку грудей в Одесі стартує не раніше 14 тижня вагітності і закінчується за три тижні до пологів Кількість курсів хіміотерапії варіюється від 1 до 4 залежно від того, на якому терміні знаходиться пацієнтка.

Оптимальний варіант хірургічного втручання - радикальна мастектомія. При відмові від повного видалення грудей доктор Бондар А.В рекомендує прибігати до поліхіміотерапії, а після пологів - до променевої терапії.

У разі діагностування раку в III триместрі і пізніше усі лікувальні заходи відкладаються до раннього розродження.

Лікування раку молочної залози при вагітності

Обов'язковий етап діагностики і лікування онкологічних захворювань молочних залоз - консультація мамолога і ряду інших лікарів. Вибір методу лікування залежить від терміну гестації і рішення пацієнтки. При проведенні аборту прибігають до стандартної медичної допомоги.

Якщо прийнято рішення зберегти дитину, то користуються наступними варіантами:

 • Хірургічне втручання. Радикальна мастекотомія - ефективний і виправданий спосіб лікування раку грудей. Терміни проведення і об'єм операцій визначаються в індивідуальному порядку;
 • Прийом хіміопрепаратів. Після 14 тижня маммолог в Одесі може призначати антинеопластичні ліки. Чим пізніше пробігається до такого лікування, тим менше шкоди завдається плоду. Можливе проведення полихимиотерапции в цілях підготовки до радикальної операції.

Гормонотерапія вагітним не призначається зважаючи на негативний вплив на плід. До променевої терапії прибігають після пологів. Кесаревий переріз проводиться тільки за наявності відповідних свідчень.

Саммообследование груди

Діагностика раку грудей під час беремености

Рак грудей при вагітності часто виявляється на пізніх стадіях, оскільки початкові ознаки пухлини розцінюються жінками як зміни молочних залоз перед годуванням.

До радіологічних методів дослідження прибігають рідко із-за вірогідності зашкодити плоду, проте виявити пухлину і стадію захворювання лікар мамолог Бондар А.В рекомендує такими способами:

 1. Маммосонография. Ефективний і оптимальний метод скринінгу - УЗИ молочних залоз. За допомогою ультразвуку легко обстежуються лімфовузли.

 2. Трепанобиопсия. Процедура підтверджує діагноз в 99лучаев. Матеріал, отриманий при огорожі, використовується для визначення типу і структури пухлини.

 3. Томографія. При спірних результатах сонографии призначається МРТ. У I триместрі до процедури намагаються не прибігати із-за ризику перегрівання і кавітації плоду.

Вагітним з підозрою на рак грудей мамографію намагаються не призначати, оскільки велика вірогідність спричинення шкоди плоду і отримання псевдонегативних результатів.

Пацієнтка в обов'язковому порядку приходить на прийом маммолога, інфекціоніста, онколога, хірурга, фтизіатра, химиотерапевта.

Клінічна картина раку грудей

На момент встановлення діагнозу у вагітних пацієнток є велика пухлина з метастазами в найближчі лімфовузли. Середні розміри новоутворення коливаються від 5-6 см до 15 см В 20иагностированных випадків виявляються метастази у внутрішні органи.

Лікувальна тактика з урахуванням стадії і терміну вагітності

Лікування раку під час вагітності багато в чому залежить від терміну виношування плоду. При виявленні онкології на будь-якій стадії в I триместрі (до 13 тижня або 3 місяці вагітності) рекомендується переривання вагітності з подальшим стандартним лікуванням. Якщо жінка відмовляється від аборту, то усе лікування проводиться після пологів.

Продовження вагітності до 36 тижня можливе при постановці діагнозу у кінці II і початку III триместрів. Лікування починається відразу ж після пологів.

На ранніх стадіях лікування раку грудей в Одесі стартує не раніше 14 тижня вагітності і закінчується за три тижні до пологів. Кількість курсів хіміотерапії варіюється від 1 до 4 залежно від того, на якому терміні знаходиться пацієнтка.

Оптимальний варіант хірургічного втручання - радикальна мастектомія. При відмові від повного видалення грудей доктор Бондар А.В рекомендує прибігати до поліхіміотерапії, а після пологів - до променевої терапії.

У разі діагностування раку в III триместрі і пізніше усі лікувальні заходи відкладаються до раннього розродження.

Лікування раку молочної залози при вагітності

Обов'язковий етап діагностики і лікування онкологічних захворювань молочних залоз - консультація мамолога і ряду інших лікарів. Вибір методалечения залежить від терміну гестації і рішення пацієнтки. При проведенні аборту прибігають до стандартної медичної допомоги.

Якщо прийнято рішення зберегти дитину, то користуються наступними варіантами:

 • Хірургічне втручання. Радикальна мастекотомія - ефективний і виправданий спосіб лікування раку грудей. Терміни проведення і об'єм операцій визначаються в індивідуальному порядку;

 • Прийом хіміопрепаратів. Після 14 тижня мамолог в Одесі може призначати антинеопластичні ліки. Чим пізніше пробігається до такого лікування, тим менше шкоди завдається плоду. Можливе проведення поліхіміотерапії в цілях підготовки до радикальної операції.

Гормонотерапія вагітним не призначається зважаючи на негативний вплив на плід. До променевої терапії прибігають після пологів. Кесаревий переріз проводиться тільки за наявності відповідних показань.

Запис на прийом