Оставьте ваши контакты

Як розпізнати рак грудей?

Первые признаки рака груди

Признаки раку грудей:

 1. Набряк усіх грудей або її частини.
 2. Ямки або зморшки на шкірі, поглиблення
 3. Апельсинова або лимонна кірка
 4. Визначається втягнення соска; чи надмірне його випинання, огрубіння, потемніння.
 5. Шкіра грудей або соска товщає, червоніє, лущиться; стає сухий, чухається або зудить.
 6. Помітні каламутні, кров'яні, темно-коричневі, чорні виділення з сосків, витікаючі довільно або при натисканні.
 7. У пахвовій западині промацуються збільшені лімфатичні вузли, навколо яких часто виникає набряк.Деякі ознаки раку грудей жінка може визначити самостійно. Частіше пацієнтки відмічають появу "шишки" - ущільнення в молочній залозі, відчутне на пізніх стадіях раку, при появі будь-яких змін грудей, слід звернутися до маммологу-онкологу.

Як упізнати перші ознаки раку грудей?

Онкологію запідозрити складно, якщо не знати чому з'являються і як

Послуги доктора:


Перші симптоми раку грудей :

 • дискомфорт в пахвовій западині з ураженого боку;
 • незначна тяжкість, розпирання в одних грудях;
 • асиметрична зміна форми бюста;
 • поява різниці між сосками - колір, консистенція, форма, положення, розмір.

Які перші ознаки раку грудей у жінок допомагають їм своєчасно звернутися до лікаря?

1. Поява змін на шкірі молочної залози бюста жінки

Навколо ракової пухлини грудей відбуваються зміни, які відбиваються на стані клітин шкіри над, ураженою раком, молочною залозою.

Це призводить до видимих наслідків:

 1. Шкіра центральної частини грудей - ближче до соска і ареоли - придбаває лускату текстуру, обумовлену підвищеною сухістю.
 2. У деяких місцях грудей шкіра ущільнюється і товщає.
 3. Жінка скаржиться на свербіж, що не завжди пов'язаний із злоякісним зростанням в залозі, часто з'являється при інших, менш небезпечних станах.

Усі ці ознаки характерні для хвороби Педжета - форми раку молочної залози, що рідко зустрічається.

Доброякісні захворювання шкіри - дерматит, екзема, грибкові ураження - протікають з схожими симптомами. Тому точно визначити перші ознаки раку грудей у жінок і відрізнити їх від інших хвороб може тільки досвідчений маммолог.

2. Виділення з соска

У нормальному стані з сосків жінки в період лактації, виділяється молоко, яке при інших обставинах свідчить про проблеми із здоров'ям.

При патологічних станах жінки часто виявляють у себе виділення:

 • рідкі або густі;
 • прозорі або каламутні;
 • безбарвні, світлі або темні;
 • різного кольору - жовті, зелені, червоні, коричневі і навіть чорні.

В основному ця ознака з'являється при захворюваннях, не пов'язаних з онкологією. Але при деяких видах злоякісних новоутворень грудей, що ростуть з її проток, також бувають виділення з сосків. Найчастіше вони каламутні, кров'яні, темно-коричневі або чорні.

Інші можливі причини виділень з сосків включають:

 1. Інфекційне запалення грудей.
 2. Побічний ефект протизаплідних пігулок.
 3. Побічний ефект від прийому деяких ліків.
 4. Індивідуальні особливості фізіології тіла.
 5. Деякі ендокринні порушення.

Для точної постановки діагнозу лікар маммолог направляє проби виділень з соска жінки на лабораторне дослідження.

Запис на прийом

3. Рак грудей і лімфатичні вузли

Рак груди и лимфатические узлы ЛЛімфатична система - частина захисного бар'єру організму, що оберігає його від сторонньої шкідливої дії пухлинних або власних клітин, з пошкодженим геномом; інфекційних агентів.

Ракові клітини, відриваючись від пухлини, заносяться із струмом лімфи в найближчу систему регіональних лімфатичних вузлів - пахвових, а в пізніших випадках, і підключичних - на стороні поразки. Вузли збільшуються. Струм лімфи утруднюється. Виникає набряк.

Сповільнюється кровотік в області поразки. Набряк наростає.

Лімфатичні вузли в нормі не промацуються. При раку вони можуть бути розміром з маленьку горошину або трохи більше. На дотик вони тверді, іноді хворобливі. Як правило, чим вище стадія, тим більше кількості і поширеність збільшених лімфовузлів.

Але це не лише симптоми раку молочної залози у жінок. При інфекційних захворюваннях в цій області також відбувається збільшення лімфовузлів. Тому для уточнення причини важливо терміново звернутися до лікаря.

4. Западини і нерівності шкіри на молочній залозі

Нерівності шкіри при раку грудей обумовлені впливом життєдіяльності пухлинних клітин на навколишні тканини організму.

При, викликаних раком, запаленнях, набряках, порушеннях кровопостачання, тканини навколо пухлини змінюються в об'ємі. Шкіра над ними стає більше пружна і втрачає еластичність, стає схожою на "кірочку апельсина".

5. Больові відчуття в грудях і сосках

Зазвичай злоякісне зростання не проявляє себе больовим синдромом. Він з'являється на пізніх стадіях. Але локалізація болю при цьому вже не обмежується тільки бюстом, а носить генералізований характер із-за розростання метастатичних вогнищ.

Рак на більше ранніх стадіях не викликає набряки, зміни структури, порушення живлення шкіри і тканин під нею, але може проявлятися дискомфортом, розпиранням, тяжкістю і болем. Найчастіше жінки її визначають, як "паління". Якщо пухлина розташована поряд з соском, то він іноді коле і чухається.

Записатися на прийом

6. Втягування соска всередину або зміна його місця розташування

При деяких видах раку молочної залози сосок схильний до змін, пов'язаних з пухлинним зростанням. Якщо тіло пухлини розташоване в молочних протоках, близько і безпосередньо за соском, він втягується всередину. В деяких випадках сосок зміщується догори, убік, донизу - залежно від того, куди його перетягує новоутворення і відсовують, пов'язані з ним, набряки тканин.

Форма, колір, консистенція сосків іноді змінюються під час вагітності, лактації або різних стадій менструального циклу. Краще, якщо жінка звернеться по медичну допомогу. На прийомі лікар маммолог вислухає пацієнтку, проведе огляд, знайде інші прояви хвороби, призначить обстеження і зробить правильне укладення. Остаточний діагноз часто не відноситься до онкологічних захворювань.

7. Почервоніння шкіри над молочною залозою

![Почервоніння шкіри над молочною залозою](87a96321282e71fe32c2fca0e965b41d.jpg?cropResize=,300&classes=float - left)

На різних стадіях злоякісного зростання, пухлина грудей викликає різні зміни шкіри. Її колір може бути не лише рожевим або червоним, але і блакитним, синім, баклажановим, темно-коричневим або бурим.

В деяких випадках раку шкіра піддається гіпопігментації і втрачає колір.

Жінки, які не можуть зв'язати такі зміни з травмою, опіком, обмороженням або іншими зовнішніми діями, повинні насторожитися і звернутися до фахівця.

Якщо все-таки була зовнішня дія, але з часом шкіра не придбала свого природного кольору, також треба пройти медичне обстеження.

8. Припухлість, асиметричне збільшення грудей

Рак грудей супроводжується активним зростанням пухлинних клітин і дією продуктів їх життєдіяльності на навколишні тканини і середовища організму. Навколо зростаючої пухлини виникає набряк. Уражені раком груди набрякають, стають більше.

Іноді у жінок права і ліва грудям мають незначну різницю за формою і розмірам, але не настільки явну, як при онкології. Під час вагітності, лактації і на різних стадіях менструального циклу груди також наливаються, розбухають і грубіють, але симетрично і на дуже короткий термін.

Під час прийому гормональних препаратів і менопаузи у деяких жінок також змінюються розміри і відчуття в грудях. Але вони незначні. У будь-якому випадку щоб правильно оцінити які ознаки раку грудей неправдиві, а які заслуговують на увагу, не варто нехтувати думкою кваліфікованого фахівця, консультація якого лише заспокоїть пацієнтку, якщо причина збільшення грудей не ракова пухлина.

Записатися на прийом