Оставьте ваши контакты

Рак соска : Хвороба Пеждета

Що таке рак соска? Що таке рак соска? Хвороба Пеждета або рак соска - відносно рідкісне новоутворення грудей злоякісного характеру, яке частіше діагностується у жінок, рідко неоплазії цього виду формуються у чоловіків.

На долю раку Пеждета доводиться від одного до п'яти відсотків з усієї популяції канцерогенних пухлин грудей.
Лікування завжди хірургічне. Основним методом є радикальне видалення, що підкріплюється радио- і хіміотерапією.

Патологія добре вивчена, і успішно лікується. Успіх багато в чому залежить від початку лікування - чим раніше воно буде розпочато, тим вище тривалість життя.

Жінкам лікування раку грудей можна пройти в Центрі реконструктивної і відновної медицини ОНМедУ або в клініці Виртус у провідного фахівця в області мамології, онкології і хірургії грудей, кандидата медичних наук, Бондаря Олександра Вадимовича. Прогноз лікування завжди індивідуальний.

Хто найбільш пошкоджений захворюванню?

Рак соска молочної залози у більшості випадків діагностується у жінок, старше за п'ятдесят років. Проте не можна виключати формування патогенезу у більше ранньому або досить похилому віці. Середній вік пацієнток з цим видом раку - 62-65 років. У більшості хворих такі дисплазії є вторинною освітою, т. е. формуються за наявності канцерогенного процесу в грудях. Можна говорити, що цей зовнішній прояв злоякісності раку, що вже проростає в шкірні покриви.

Обратите увага. Злоякісна пухлина соска вважається жіночим захворюванням, проте рак грудей може зустрічатися і у чоловіків. Він складає лише п'ять відсоток випадків з числа усіх злоякісних новоутворень у чоловіків.

Запись на прийом

Чому виникає патологія?

На даний момент не вдалося до кінця зрозуміти чому утворюється рак грудей. Названі чинники ризику і теорії його походження. Маммолог Бондар А. В. дає пояснення на цей рахунок:

 1. Пригнічуюча частина фахівців вважає, що початок хвороби Педжета дає канцерогенез в молочної залози (эпидермотропная теорія). По молочних протоках ракові клітини поширюються, що призводить до поразки соска і його ареола. Тому в 97лучаев за наявності утворення на сосці вже є первинна пухлина в грудях.

 2. Менш поширена трансформуюча теорія. В цьому випадку рак ареоли соска або самого соска формується як самостійну освіту в результаті малигнизации клітин (переродження). Прибічники цієї гіпотези посилаються на 3-5ольных, у яких при розвитку онкології соска, інші неоплазії в молочній залозі відсутні.

Рак молочної залози можуть спровокувати нижче позначені обставини:

 • вік - у міру дорослішання людини, збільшуються риски клітинних мутацій;
 • генетична схильність - якщо в сімейному анамнезі були подібні випадки, то вірогідність формування злоякісних утворень на сосці зростає;
 • збільшення щільності грудних тканин, що можна виявити за допомогою мамографії;
 • наявність раку в грудях на даний момент або в анамнезі;
 • ожиріння;
 • шкідливі звички, особливе зловживання алкоголем;
 • порушення гормонального статусу в результаті ендокринних патологій, а також тривалий або безконтрольний прийом гормональних препаратів, включаючи гормональну контрацепцію;
 • травми грудей;
 • іонізуюче опромінення або тривала дія шкідливих речовин, включаючи несприятливу екологічну обстановку;
 • наявність провокувальних захворювань, наприклад, пухирчатка, склеродермія, будь-який вид раку репродуктивної системи.

Послуги маммолога :

Класифікація раку Педжета

Залежно від клінічних проявів виділяють такі різновиди раку Педжета:

 • Виразкова форма - характеризується формуванням невеликих, але глибоких виразок, без належної терапії вони збільшуються в розмірі;
 • Пухлинна форма - в цьому випадку в молочній залозі формуються пружні вузли.
 • Гостра екзематоідная форма - в області ареоли, соска і його ареола виникають дрібнозернисті висипання, можуть формуватися мокрі виявлення;
 • Хронічна екзематоідная форма - в зоні ураження утворюються скориночки, під якими знаходиться мокра шкіра;
 • Псориатическая форма - пухирці ніжного рожевого забарвлення, покриті шелушащимися лусочками;

Стадії захворювання на рак Педжета

Заболшевание раком Педжета-mammologbondar Ранжування за стадіями раку Педжета при виявленні вузлових утворень у молочній залозі здійснюється згідно з принципами TNM. Розрізняють такі стадії:

 • 0 (нульова) - неоплазия малого розміру, локалізована в межах вогнища;
 • 1 ст. - величина пухлини до 2 см, немає уражених лімфовузлів, метастатичний процес відсутній;
 • 2 ст. - величина неоплазии 2-5 см, можливе ураження регіональних лімфовузлів, які рухливі (зростаються з тканинами);
 • 3 ст. має кілька подстадий: 3А - рак до 5 см, метастази в лімфовузли, які нерухомі, 3В - хвороба ускладнюється, рак проникає в епідермальні шари шкіри і стінки грудної клітки;
 • 4 ст. - термінальна, пухлина великих розмірів, метастази в багатьох лімфатичних вузлах, є віддалені метастази, лікування вкрай важко, прогноз негативний.

Симптоми раку соска

Жінки повинні щомісяця проводити самодіагностику грудей, а після 40 років обов'язкова щорічна консультація мамолога. Онкохірург Бондар А.В. підкреслює, що майже у половини пацієнток, які потрапляють до нього на прийом, щільні новоутворення пальпуються чітко. У 65-85% випадків це говорить про те, що рак має інвазивний характер, т. Е. Характеризується агресивним зростанням.

Перші клінічні прояви стають помітні станом соска і його ареола. Характерними ознаками є:

 • Свербіж, печіння, біль або будь-який інший вид дискомфорту;
 • Почервоніння;
 • Наявність висипань, лущення;
 • Деформація соска;
 • Поява виділень будь-якого характеру;
 • Поява скориночки або мокрою екземи;
 • Тканини соска стають легко травмуються.

Важливо. Лікар Бондар А.В. підкреслює важливість звернення до мамолога при появі будь-яких ненормальних проявів на соску, ареоле або в грудях. Нерідко перші ознаки хворі трактують неправильно, приймаючи їх за різні ознаки дерматитів. Це призводить до втрати дорогоцінного часу, збільшенню хвороби і обваження лікування.

Записатися на прийом

Окрім цього, важливо назвати і загальні ознаки раку грудей, при яких знадобиться терміновий запис до маммологу з метою консультацій:

 • ущільнення;

 • асиметрія грудей;

 • шкіра набуває вигляду, схожого на лимонну кірку;

 • запалення близкорасположенных до грудей лімфатичних вузлів, наприклад, під пахвами.

Записатися на прийом маммолога в Одесі ви можете, залишивши заявку на нашому сайті або подзвонивши по вказаних телефонах.

Методи діагностики хвороби Педжета

Діагностика пухлини соска припускає проведення таких досліджень :

 1. Прийом у маммолога. Доктор Бондар А.В. проводить усну бесіду, з якої з'ясовує скарги і характер клінічних проявів, проводить физикальный огляд пацієнтки, що включає пальпацію грудей. Залежно від клінічної картини може бути призначений ряд лабораторних досліджень.

 2. За наявності виділень з соска вони підлягають лабораторній діагностиці.

 3. УЗИ грудей дозволяє оглянути молочні протоки і побачити те, чого може бути не видно на рентгенівському знімку.

 4. Мамографія - рентген грудей, показує наявність ущільнень, їх розташування і розмір.

 5. Томографія ( МРТ) - високоточні сучасні методи діагностики.

 6. Біопсія зразка патологічної тканини. Відібраний зразок піддається цитогистологическому аналізу. Дозволяє точно визначити рак, його вид і особливості клітинної будови і тканинної організації.

Лікування раку ареоли

Лікування раку ареолы- mammologbondar

Якщо раніше лікування раку Педжета завжди виконувалося радикальними методиками (мастоэктомия - повне видалення грудей, з близкорасположенным лімфовузлами), що пояснювалося профілактикою рецидивів.

Сьогодні вважають, що за відсутності вузлових утворень усередині грудей (що підтверджене діагностикою) і уражених лімфовузлів, можна видаляти тільки сосок і ареолу (але слід пам'ятати, що ризик локального рецидиву вищий, ніж повне видалення молочної залози).

При органосохраняющей операції обов'язково призначається радіотерапія. Присутність патогенних клітин в лімфовузлах перевіряють за допомогою біопсії сторожового вузла або методики ICG.
Це такий вид дослідження, коли в сторожові лімфовузли доставляється Індоціанин . За допомогою спеціального апарата вони підсвічують. Так виділяються лімфовузли, які затримують контраст і є умовно метастатичними. Якщо вони здорові, то і усі інші не містять ракових клітин, тому немає нужди в їх видаленні.

Оперативні методи лікування

Свідченням до проведення операції є наявність раку соска. Це основний вибір при лікуванні раку грудей. Основними методами радикальної терапії виступають:

 1. Радикальна мастоэктомия - тотальне видалення усіх грудей, з підшкірною клітковиною і регіональними лімфовузлами. Виконується на 2-4 стадії, при значному поширенні патогенних тканин і клітин.

 2. Радикальна мастоэктомия - тотальне видалення усіх грудей, з підшкірною клітковиною і регіональними лімфовузлами. Виконується на 2-4 стадії, при значному поширенні патогенних тканин і клітин. Підшкірна мастектомія - субтотальне посічення тканин з можливістю пластичної реконструкції;

 3. Резекція - видалення раку соска, ареола і прилеглих тканинних структур, в яких є новоутворення. Її проводять тільки на початкових стадіях канцерогенезу. Після проводять пластичну операцію по реконструкції грудей. Коли рак тільки в зоні соска, то ці тканини віддаляються, а потім проводиться курс радіотерапії.

Важливо. Радіотерапія завжди призначається при виконанні органосохраняющих операцій з метою відвертання виникнення рецидивів.

Протипоказання до операції

Операцію можуть не робити на термінальній 4-ій стадії із-за сильного метастатичного процесу, якщо пацієнтка вікова або у неї є важкі хронічні патології, при яких проведення операції погрожуватиме життю. Основним методом терапії стає симптоматичне лікування, коли хірургічне видалення раку молочної залози неможливе.

Хіміотерапія

Курси хіміотерапії показані перед і після видалення раку молочної залози, показані як правило у тому випадку, якщо є інвазивний компонент.

Прогноз лікування

Прогноз при раку Педжета залежить від численних обставин. Маммолог Бондар А.В. підкреслює, що вирішальним чинником є стадія хвороби і наявність метастазів - чим їх більше, тим гірше прогноз. П'ятирічний прогноз по стадіях:

 1. Перша стадія - до 90-95.
 2. Друга стадія - близько 75-78.
 3. Третя стадія - 45-65.
 4. Четверта стадія до 10-15.

Записатися на прийом