Оставьте ваши контакты

Ущільнення, вузли в молочній залозі

Уплотнения и узлы в молочной железе Існує безліч захворювань молочних залоз, які простим людям важко відрізнити один від одного. Наявність ущільнень і вузлів при самообстеження, має насторожити будь-яку жінку і стати вагомим приводом для звернення до мамолога.

Причини ущільнень і вузлів в грудях

Є ряд причин, при яких в тканини молочної залози можна виявити щільне освіту. Найбільш поширеними з них є:

 • Кістозні освіти.
 • Фіброзно-кістозна мастопатія.
 • Фіброаденома.
 • Внутрішньопротокова папілома.
 • Липома.
 • Містить на тлі лактації.
 • Рак.

Новоутворення при різних патологіях відрізняються один від одного своїм розміром, консистенцією, щільністю, спаяністю з навколишніми тканинами.

Захворювання грудейРізновиди ущільнень на дотик

Доктор Бондар А. В. виділяє кілька видів ущільнень при огляді та пальпації. Лікар розрізняє між собою освіти за формою, здатності до вільного переміщення, м'якості, щільності, хворобливості і еластичності. Всі ці показники є вкрай важливими для постановки попереднього діагнозу і подальшого плану обстеження.

 1. Утворення при фиброаденоме нагадує рухливий кулька в грудях, який вільно рухається під шкірою.
 2. При кісті, яка з'являється тільки в період грудного вигодовування, фахівець знаходить мішечок в молочній залозі, заповнений рідиною - грудним молоком.
 3. Фіброзно-кістозна мастопатія характеризується щільною консистенцією молочних залоз при пальпаторном дослідження.
 4. При підозрі на Внутрішньопротокова папілом, лікар може виявити кругле утворення з чётко- обмеженими контурами або виділення із сосків.
 5. При маститі, обстеження викликає різку хворобливість.

Запис на прийом

Фактори ризику

Як правило, патологічних змін піддаються жінки старше 40 років зі спадковою схильністю до того чи іншого захворювання.

Мамолог Бондар А. В. зазначає, що до підвищеної групи ризику належать жінки, які:

 • Мали пологи у віці старше 35 років.
 • На короткий час годували грудьми або повністю відмовилися від грудного вигодовування при народження дітей.
 • Курять і зловживають алкоголем.
 • Мають хвороби ендокринної системи, які супроводжуються зміною гормонального фону: синдром полікістозних яєчників, гіперпролактинемія, ожиріння.
 • Перенесли травми грудей.

При виявлення природи захворювання, під час консультації мамолог Бондар А. В. збирає детальний сімейний анамнез, анамнез життя і хвороби для повного розуміння проблеми.

Симптоми злоякісних і доброякісних освіти при ущільненнях в грудях

Симптомы злокачественных и доброкачественных образования при уплотнениях в груди

Злоякісні та доброякісні утворення мають багато спільних проявів і симптомів. Спеціаліст нашої клініки в області мамології виділяє кілька основних симптомів, властивих більшості з цих хвороб:

Наявність вузлика в грудях при самообстеження або при огляді лікарем.

 1. Зміна кольору шкіри грудей. Часто в патологічної області розвивається запалення і шкірні покриви стають червоними і гарячими на дотик.
 2. Хворобливість при пальпації.
 3. Втягнення шкірних покривів в місці новоутворення.
 4. Рідке виділення із сосків.
 5. Відмінність в розмірі між здоровою і хворою груддю.

Захворювання пов'язані з ущільненнями

Жінки протягом усього життя можуть стикатися з проблемами, пов'язаними з молочними залозами і наявністю в них ущільнень. Найчастіше, для медичний допомоги до лікаря Бондар А. В. звертаються з такими хворобами, як:

 • Мастопатія. Одне з найбільш поширених патологій, яка супроводжується зміною тканини молочної залози під дією жіночих статевих гормонів. При цьому новоутворення змінюють розмір в залежності від фази циклу і саме захворювання носить хвилеподібний характер з періодами загострень і ремісії.
 • Аденома. Доброякісна пухлина, що виникає в молодому віці під дією гормональних коливань. При пальпації виявляється щільне, округле утворення з чіткими кордонами.
 • Фіброаденома. Щільна, еластична доброякісна пухлина розміром від 1 до 5 см. Виникає частіше у молодих дівчат.
 • Містить. Гостре запальне захворювання, яке протікає на тлі сильного болю. При огляді лікар знаходить хворобливий щільний, пружний вузол.
 • Гіперплазована часточка. Виникає за рахунок надлишкового розростання залозистої тканини. Характеризується вузликові разрастаниями і шишками, болем і виділенням із сосків.
 • Мастодинія. Загальний термін, що позначає підвищену чутливість, неприємні відчуття і болючість грудей.

Діагностіка

У нашому медичному центрі діагностичним обстеженням жінок із захворюваннями грудей, займається мамолог Бондар А. В. Доктор починає дослідження і діагностику ущільнень з детального опитування і огляду пацієнтів. Виявляє причину, фактори ризику, локалізацію ущільнень, хворобливість, консистенцію, розмір і форму патологічного утворення. Потім лікар направляє пацієнток на узі або мамографію. Ці дослідження дають чітке уявлення про новоообразованій. За свідченнями, може бути призначена біопсія підозрілого вузла, кісти або ущільнення для виключення раку.

Коли слід звернутися до лікаря

За допомогою до фахівця необхідно звернутися в тих випадках, коли:

 1. Ви самостійно виявили ущільнення в одній або двох молочних залозах, яке не зникло протягом місяця.
 2. Ви відчуваєте біль в грудях при натисканні і в спокої.
 3. У разі, якщо з'явилося виділення у вигляді гною, крові, молока або прозорої рідини.
 4. Ви помітили відчутну різницю в розмірі між двома ареолами.
 5. При зміна забарвлення шкірних покривів, наявність втягнення, поява кірки.

Лікування

Лечение уплотнени груди

Залежно від клінічної ситуації, діагнозу і результатів обстеження, доктор Бондар А. В. приймає рішення про лікувальній тактиці. Більшість випадків обходиться призначенням медикаментозної терапії при лікування вузликів у вигляді протизапальних, знеболюючих препаратів, а також гормональних засобів для купірування симптомів основного захворювання і запобігання зростанню вузлів і ущільнень до повного їх зникнення. Також, додатково до лікарських засобів, можуть додаватися біологічні активні добавки на основі трав, тривалим курсом. Ці кошти мають накопичувальним ефектом і поступово зменшують симптоми хвороби.

При виникнення проблем на тлі лактації, доктор усуває причину шляхом дбайливого зціджування і призначення компресів і мазей.

У ряді ситуацій потрібне хірургічне втручання, коли консервативна терапія не призводить до потрібного ефекту. Хірург під час операції видаляє уражену тканину і пухлина, відправляючи матеріал на гістологічне дослідження для встановлення діагнозу.

Профілактика

Запобігти хворобі і виявити її на ранній стадії допомагає щомісячне самостійне обстеження. Бондар А. В. рекомендує раз на місяць пальпувати і оглядати груди на наявність утворень.

Також, слід віддавати перевагу вільному, бавовняному нижньої білизни без кісточок, не засмагати топлес і не зловживати солярієм. Необхідно уникати травм і забоїв такій чутливій області.

Під час лактації головне грамотно організувати годування дитини на вимогу і не допускати тривалих перерв між прикладаннями. Також, не рекомендується спати на животі при грудному вигодовування. Це допоможе уникнути лактостазу і як наслідок лактаційного маститу.

Запис на прийом